Aryanic
صفحه اصلي > اخبار > اخبار گذشته 

اخبار > موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر راه اندازی شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر راه اندازی شد

موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر راه اندازی شد

 موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر ، در مراسمی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی راه اندازی شد . 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم با بیان اینکه اکنون علم را به عنوان فضیلت در نظر نمی گیرند، بلکه به عنوان یک ضرورت می دانند، یادآور شد: در کشور، عنایت لازم به علم و دانش وجود دارد و هر مقدار درس ها و رشته هایی ارائه شده، مطابق با نیازهای جامعه و کشور باشد، بسیار موثر خواهند بود.

دکتر سید محمد حسینی ، آشنا کردن دانشجویان و کارآموزان با تکنیک ها و ابزار نوین مختلف روز فرهنگ و هنری را مورد تاکید قرار داد و گفت: بحث امروز مدرک گرایی نیست، بلکه آگاه سازی، افزایش معلومات، انتقال تجربیات، پاسخگویی به نیازهای کشور در زمینه فرهنگ و هنر در موسسات آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر مورد تاکید قرار دارد. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: اکنون 96 مرکز علمی کاربردی در رشته های فرهنگ و هنر، صنایع دستی، گردشگری با یکصد هزار دانشجو در سراسر کشور فعالیت می کنند و امیدوارم با شکل گیری این موسسه و دفتر مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر، شاهد برداشتن گام های بلند در حوزه فرهنگ و هنر کشور باشیم.
به گفته حسینی، در بحث بورسیه و اعزام دانشجو به خارج کشور، یکی از رشته ها علمی کاربردی، فرهنگ و هنر است که در اولویت اعزام قرار دارد.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز در این مراسم ، با بیان اینکه مقاطع تحصیلی دانشگاه جامع علمی کاربردی شغل محور است ، گفت : بیش از  هزار شغل در کشور احیاء شده است و بر این اساس رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی راه انداری شده است .

دکتر عبدالرسول پورعباس با تاکید به اینکه رشته - شغل های علمی کاربردی در سراسر کشور بومی سازی شده است ، افزود : در حال حاضر بیش از 65 درصد فارغ التحصیلان ما جذب بازار کار مرتبط با رشته تحصیلی شان می شوند که در برخی حوزه ها این جذب صد در صد است .

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی با تقدیر از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بدلیل حمایت مناسب برای راه اندازی این موسسه گفت : دانشگاه جامع علمی کاربردی آمادگی دارد کلیه کارهای خود را در این حوزه به موسسه واگذار، تا امورات سریعتر پیش برود .

دکتر پورعباس ابراز امیدواری کرد با راه اندازی این موسسه ، گام های بلندی در حوزه فرهنگ و هنر برداشته شود .

در پایان مراسم ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حکم سرپرستی حمید شاه آبادی برای موسسه فرهنگ و هنر را به وی ابلاغ کرد . 


١٧:٣٣ - ٢٣ بهمن ١٣٩١    /    عدد : ١١٧٦٥    /    تعداد نمایش : ٢٠٥٢