Aryanic
صفحه اصلي > اخبار > اخبار گذشته 

اخبار > آغاز دوره های عمومی ، پایه و تخصصی تربیت مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی

 


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز دوره های عمومی ، پایه و تخصصی تربیت مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی

آغاز  دوره های عمومی ، پایه و تخصصی تربیت مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی

دوره های عمومی ، پایه و تخصصی تربیت مدرس اساتید  دانشگاه جامع علمی کاربردی با حضور دکتر پورعباس ، رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی ، آغاز شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی ، دکتر عبدالرسول پورعباس ، رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی در این جلسه با بیان اینکه تشکیل شورای برنامه ریزی یکی از مهمترین توفیقات دانشگاه جامع علمی کاربردی است ، اظهار داشت :این شورا مستقل از شورای برنامه ریزی حوزه نظری وزارت علوم است و بر اساس استانداردهای واقعی حوزه کسب و کار فعالیت می کند وتا کنون توانسته بیش از 1100 رشته شغل را در دانشگاه بازنگری نماید.

دکتر پورعباس گفت : هدف دانشگاه بر مبنای رشته های شغل محور است و تلاش می کنیم افراد جامعه را در مسیر ارتقای شغل خود تشویق به تحصیل کنیم تا مسیر ارتقای شغلی با مسیر تحصیلی یکی شود .

وی در ادامه افزود : از توفیقات دیگر دانشگاه ، تصویب نظامنامه مهندسی است که تا سطح دکتری می تواند ارتقاء یابد ، البته از مسیر خود. در این مسیر انتظار داریم فعالیت های مدرسین ، مرتبط با حوزه عمل و کاربرد و آموزش های شغل محور باشد . ما در اینجا بدنبال تولید مقاله ISI  نیستیم . در مسیر مهارتی ، پژوهش های ما مساٌله محور هستند ، پژوهش هایی که از کاغذ دور است و روی زمین نمود آن دیده می شود .در این مسیر ، مدرس علمی کاربردی باید ارتقاء یابد ، آیین نامه ارتقای مدرسان در دانشگاه تصویب شده و به شورای عالی انقلاب فرهنگی جهت بررسی ارسال گردید .این آیین نامه بسیار قوی و موفق و مبتنی بر مسیر آیین نامه نظری با رویکرد مهارتی می باشد .

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی تصریح کرد : بخش حساس نظام علمی کاربردی،بخش مدرسان است که امیدواریم با اجرای این دوره ها بتوانیم سازماندهی جدیدی در حوزه مدرسان  داشته باشیم .

دکتر پورعباس افزود : در آینده محور حرکت دانشگاه ، مدرس است و اگر ابزارهای لازم را داشته باشیم ولی مدرس مهارتی نداشته باشیم ، کاری نکرده­ایم . در حال حاضر 30000 مدرس نظام علمی کاربردی بصورت حق­التدریسی با دانشگاه همکاری دارند.

وی در ادامه گفت : هدف دانشگاه جامع علمی کاربردی این است که 70% جمعیت دانشجویی در حوزه مهارتی تحصیل کنند. با توجه به جایگاه رفیع و نقش محوری مدرسان در توسعه علمی کشور و تحقق اهداف نظام مهارتی دانشگاه و اهمیت آموزش اساتید مجرب ، مرکز تربیت مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی در موقعیتی جدید راه­اندازی می­شود و به همین منظور تفاهم­نامه­ای فیمابین دانشگاه و شرکت کارخانجات مخابرات ایران تنظیم شده و از ابتدای سال 92 آموزش­های مدرسان را تحت پوشش قرار می­دهد .

 دکتر پورعباس در خاتمه اعلام کرد : نظام صلاحیت حرفه­ای تصویب و آیین­نامه اجرایی آن نیز در حال طراحی می باشد .

لازم بذکر است ، این دوره ها در مرکز تربیت مربی پژوهش های سازمان فنی و حرفه ای کشور در استان البرز ، آغاز و تا تاریخ 27 بهمن ادامه دارد .

 


١٥:٣٠ - ٢٥ بهمن ١٣٩١    /    عدد : ١١٧٨٨    /    تعداد نمایش : ١١٥٢